Zalety hostingu księgowości w chmurze. Doświadczenie wiodących ekspertów
- Strona główna
- Zalety hostingu księgowości w chmurze. Doświadczenie wiodących ekspertów
Na wybór hostingu dla oprogramowania księgowego i danych należy zwrócić szczególną uwagę. Zawierają one poufne informacje, dlatego muszą być szczególnie chronione przed utratą, ingerencją i dostaniem się w ręce osób nieupoważnionych, a jednocześnie mieć nieprzerwane połączenie dla pracowników, którym przyznano dostęp. Wszystkie te wymagania spełnia hosting oprogramowania księgowego na serwerach wirtualnych od Tucha.
O korzyściach płynących z hostingu oprogramowania księgowego i danych w chmurze pisaliśmy już wielokrotnie w naszym blogu (w szczególności w tym artykule, a także tutaj i tutaj). Teraz chcielibyśmy spojrzeć na to zagadnienie z innej perspektywy – od strony praktyki wiodących ekspertów w dziedzinie automatyzacji biznesu. Nasi partnerzy od dawna wdrażają oprogramowanie księgowe dla swoich klientów i hostują je na wirtualnych serwerach Tucha, więc podzielili się swoim doświadczeniem zawodowym, dlaczego wybierają chmurę i śmiało polecają ją swoim klientom.
Aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie aplikacje i dane można przenieść do chmury i którzy specjaliści mogą pracować z nimi zdalnie, przeczytaj poprzedni artykuł.
Yevhen Masenko, zastępca szefa Intek-Inform, podzielił się powodami, dla których firmy przenoszą się do chmur, na przykładzie klientów: "Po raz pierwszy zaczęliśmy rozmawiać o chmurach 10 lat temu. Jeden z klientów nie chciał myśleć o zakupie fizycznego serwera, ponieważ nie było specjalisty, który obsługiwałby go lokalnie". Inni klienci Intek-Inform kierowali się tym, że chcieli chronić swoje dane przed utratą z powodu możliwych awarii fizycznej infrastruktury IT, na której pracowali.
Jak wynika z doświadczenia Oleny Shataliny, kierowniczki działu sprzedaży w firmie Fort.Group, od początku pandemii klienci pytali o mobilność i możliwość pracy zdalnej. Jest to niezwykle istotne również teraz, ponieważ dostęp do aplikacji jest możliwy z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Chmury zwiększają również bezpieczeństwo pracy i przechowywania danych oraz zwiększają ochronę informacji.
"Serwer w chmurze to przede wszystkim wygoda", – mówi Sergey Onoshenko, współzałożyciel firmy QWERTY Group, dzieląc się znaczeniem chmur dla pracy. Na początkowych etapach wdrożenia bardzo ważny jest całodobowy dostęp do serwera, ponieważ czasami trzeba przesyłać duże ilości danych, które wymagają całodobowego monitorowania. "Z kolei serwery wirtualne pozostają nieprzerwanie dostępne nawet w obliczu regularnych przerw w dostawie prądu", – podsumowuje ekspert.
Partner Tucha, Oleksandr Bernatskyi, integrator i automatyk, zauważa, że lokalne maszyny fizyczne mają kilka istotnych wad:
- Zakup wysokiej jakości serwera fizycznego do biura jest znacznie droższy niż wynajem serwera w chmurze, więc aby rozpocząć działalność, trzeba dokonać dużej początkowej inwestycji w zakup sprzętu.
- Nawet jeśli kupisz potężną maszynę lokalną, z czasem stanie się ona przestarzała. Modernizacja i wymiana sprzętu jest również kosztowna.
- Jeśli potrzebujesz więcej zasobów, fizyczny serwer jest trudny do skalowania, a także musisz kupić nowe zasoby.
- Maszyna lokalna wymaga pomieszczenia, w którym zostanie umieszczona. Jest to często niewygodne i niebezpieczne w biurach, ponieważ serwer nie jest chroniony przed kradzieżą, pożarem itp. Ponadto właściciele firm muszą zadbać o stałe zasilanie maszyny, zapasowe źródła zasilania i połączenie z Internetem.
Dlatego Oleksandr Bernatskyi zaleca klientom wybór serwerów wirtualnych do hostowania działu księgowości w prawie wszystkich przypadkach.
Istnieje wiele czynników, które wpływają na stabilne działanie maszyn lokalnych: potrzeba posiadania lokalu do pracy serwera, duże inwestycje finansowe i ryzyko awarii sprzętu, potrzeba ciągłego utrzymywania i aktualizowania zasobów oraz zapewnienia ciągłego zasilania. I te argumenty są już wystarczające, aby przenieść się do chmury
Oleksandr Bernatskyi, integrator i automatyk
Eksperci zgodnie podkreślają, że organizacja pracy w chmurze zapewnia firmom szereg korzyści w porównaniu do hostowania oprogramowania na lokalnych serwerach fizycznych.
• Bezpieczeństwo przechowywania danych.
Jedną z głównych zalet jest bezpieczeństwo informacji. Zdalny hosting aplikacji i danych pomaga chronić informacje przed możliwymi stratami spowodowanymi awarią serwera, atakami intruzów lub nieautoryzowanym dostępem. Ponadto, w celu zwiększenia bezpieczeństwa, istnieją specjalne narzędzia do ochrony danych, takie jak regularne pełne migawki każdego dysku serwera (migawki, które są już zawarte w większości usług Tucha), kopie zapasowe plików (zalecamy korzystanie z usługi TuchaBackup do ich przechowywania), mechanizm przycisku paniki, możliwość szyfrowania kanałów komunikacji itp.
Oleksandr Bernatskyi podkreśla zwiększony poziom bezpieczeństwa i ochrony chmur: "Tylko ci pracownicy, którym przyznano takie uprawnienia, mogą łączyć się z wirtualnym serwerem pod własnym kontem. Możliwe jest również zwiększenie bezpieczeństwa dostępu za pomocą dodatkowych narzędzi logowania, takich jak tokeny, klucze itp. W każdej chwili, w przypadku wystąpienia siły wyższej, menedżer może szybko zamknąć dostęp do obszaru roboczego dla wszystkich użytkowników, chroniąc w ten sposób firmę przed wyciekiem danych".
• Wygodne połączenie z serwerem.
Mobilność to ważna zaleta, jaką zyskują profesjonaliści pracujący w chmurze. Aby pracować z księgowością, pracownicy nie muszą być fizycznie obecni w biurze, w którym znajduje się lokalny serwer: program przechowywany na serwerze w chmurze można uruchomić z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia. "Ta zaleta jest szczególnie istotna, ponieważ większość specjalistów pracuje zdalnie: najpierw z powodu pandemii, a teraz wielu wyjechało z kraju lub woli pracować z domu", – dzieli się swoim doświadczeniem Sergey Onoshenko, QWERTY Group.
• Niższe koszty.
Kolejną zaletą jest oszczędność kosztów zakupu, utrzymania i wymiany infrastruktury fizycznej, a także bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. "Hosting w chmurze zmniejsza koszty zakupu, utrzymania i serwisowania fizycznej infrastruktury IT: monitorowania, konfigurowania i wspierania serwerów, a często także zakupu licencji na oprogramowanie. Nie ma potrzeby samodzielnego dbania o wydajność serwerów i wydawania pieniędzy na utrzymanie zespołu administratorów systemów, którzy będą serwisować fizyczne maszyny", – mówi Sergey Onoshenko z QWERTY Group. Nasz partner Yevhen Masenko, Intek-Inform, również podkreśla oszczędność kosztów utrzymania wewnętrznych specjalistów IT jako zaletę.
Czasami klienci obawiają się o bezpieczeństwo i poufność swoich danych w chmurze, ale sieć wirtualna ma wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa przechowywania danych. Ponadto niektórzy klienci mogą uważać, że korzystanie z lokalnego serwera jest wygodniejsze lub bardziej opłacalne niż praca w chmurze. Jednak zakup potężnego serwera nie jest obecnie tani, a jeśli się zepsuje, kosztem korzystania z fizycznej maszyny może być utrata danych. Serwery zdalne minimalizują takie ryzyko.
Sergey Onoshenko, QWERTY Group
• Szybkość i komfort pracy.
"Większa prędkość pobierania i większy komfort podczas pracy specjalistów z dokumentami, co jest szczególnie zauważalne, gdy 10, 20 lub więcej pracowników jest jednocześnie podłączonych do serwera", – Oleksandr Bernatskyi podkreśla tę zaletę pracy w chmurze ze swojego doświadczenia zawodowego. Yevgeniy Masenko, Intek-Inform, również zauważa, że wysoka prędkość przetwarzania danych jest istotną zaletą VPS.
• Łatwe dodawanie zasobów.
Oleksandr Bernatskyi zwraca uwagę, że na początek można wynająć maszynę wirtualną z niewielką konfiguracją, a następnie, w miarę rozwoju firmy, można łatwo dodać odpowiednią ilość zasobów. Pomaga to kontrolować koszty zgodnie z bieżącymi potrzebami biznesowymi.
"Hosting w chmurze pozwala łatwo zwiększyć ilość zasobów, takich jak pamięć i przestrzeń dyskowa do przechowywania danych, w zależności od zadań klienta", – dodaje Sergey Onoshenko, QWERTY Group.
• Wysokiej jakości wsparcie techniczne.
Wśród głównych korzyści, jakie klienci otrzymują z hostingu oprogramowania księgowego i danych w chmurze od Tucha, Yevhen Masenko, Intek-Inform, podkreśla wysokiej jakości wsparcie techniczne ze strony specjalistów dostawcy chmury, którzy zapewniają pomoc w trybie 24×7.
Podsumowując, istnieje wiele zalet hostingu w chmurze dla księgowości w porównaniu z serwerami lokalnymi. Ale główne z nich to: bezpieczeństwo przechowywania danych i wysoka prędkość przetwarzania danych; możliwość przechowywania kopii zapasowych danych, co pozwala użytkownikowi mniej martwić się o niezawodność informacji; oszczędność kosztów utrzymania wewnętrznych specjalistów IT i wsparcie techniczne usługi przez specjalistów Tucha 24×7
Yevhen Masenko, Intek-Inform
Aby uzyskać wszystkie te korzyści dzięki hostingowi w chmurze, należy wybrać odpowiedzialnego dostawcę chmury. Olena Shatalina, Fort.Group, zauważa, że pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest niezawodność dostawcy usług, a także lokalizacja centrów danych, organizacja fizycznego bezpieczeństwa serwerów, poziom wsparcia technicznego dla klientów i czynniki prawne, które gwarantują bezpieczeństwo przechowywania informacji.
Dziś, w kontekście wojny na pełną skalę, gdy wielu uczestników procesów biznesowych znajduje się w różnych częściach świata, usługi w chmurze są odpowiednie dla wszystkich profesjonalistów: są wygodne i niedrogie
Olena Shatalina, Fort.Group
Hosting księgowości na serwerach wirtualnych to rozwiązanie, które zapewni firmom szereg korzyści związanych z bezpieczeństwem przechowywania danych i wygodą pracy dla specjalistów. Trudno zatem przecenić korzyści, jakie firmy czerpią z przeniesienia księgowości do chmury.
Skorzystaj z doświadczenia ekspertów, którzy od dawna hostują aplikacje i dane klientów w chmurze Tucha i podejmuj świadome decyzje z korzyścią dla swojej firmy. Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie, więc powiedz nam o swoim zadaniu już teraz.
Serdecznie dziękujemy naszym partnerom Tucha za współpracę!