Dlaczego warto wybrać hosting VPS dla strony Drupal, WordPress, Joomla, Magento?

 1. Strona główna
 2. Dlaczego warto wybrać hosting VPS dla strony Drupal, WordPress, Joomla, Magento?
Categories

Jeśli masz za zadanie uruchomić lub zaktualizować stronę internetową firmy, wybór systemu zarządzania treścią (CMS) może być czasochłonny. Aby podjąć ostateczną decyzję, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, takich jak: funkcjonalność, użyteczność, rodzaj treści, którymi zamierzasz wypełnić witrynę itp. Ponadto, aby utrzymać wydajność i szybkość swojej witryny, powinieneś wybrać niezawodny hosting do przetwarzania i przechowywania danych. W dalszej części artykułu podzielimy się ważnymi informacjami, podkreślając krytyczne funkcje, aby pomóc naszym klientom wybrać odpowiedni hosting VPS, który będzie pasował do wybranego przez nich CMS.

Wybór hostingu VPS dla witryny Drupal
Wybór hostingu VPS dla witryny Drupal

Powszechnie wiadomo, że witryny o dużym ruchu korzystają z systemu zarządzania treścią Drupal. Wśród nich są również tak znane uniwersytety, jak Harvard i University of Chicago, gazeta internetowa The Economist i Guardian Financial, strona internetowa Lady Gagi, a nawet strona internetowa rządu Australii. Drupal jest używany do różnego rodzaju witryn: od blogów, zasobów informacyjnych i forów w sieciach społecznościowych po portale informacyjne z setkami tysięcy odwiedzin. Użytkownik ma możliwość zwiększenia funkcjonalności serwisu poprzez instalację dodatkowych modułów. Wszystkie są dostępne na oficjalnej stronie Drupala, wraz z zaleceniami dotyczącymi wyboru dobrego hostingu dla Twojej witryny.

Silnik Drupal zawiera domyślnie (od razu po wyjęciu z pudełka) wiele przydatnych opcji, takich jak ankiety, fora, aktualności, agregatory kanałów informacyjnych, platforma blogowa, wyszukiwanie i przesyłanie plików, dając użytkownikom rozbudowaną funkcjonalność w podstawowym pakiecie. Jednak korzystanie z tego CMS ma jedną wadę, którą należy wziąć pod uwagę. Strony działające na Drupalu wymagają odpowiedniej ilości pamięci RAM po stronie serwera i z reguły powinno to być co najmniej 128 MB. Drupal intensywnie obciąża RAM i procesor, więc klasyczny hosting spowalnia pracę tego CMS-a. VPS świetnie radzi sobie z tym zadaniem, umożliwiając dodanie niezbędnych zasobów w dowolnym momencie. To jest główny powód, dla którego wiele witryn Drupala chce działać na hostingu VPS, nawet jeśli nie są mocno obciążone, ponieważ perspektywy wzrostu nie zawsze są przewidywalne. Ponadto wybór wysokiej jakości hostingu VPS ma ogromne znaczenie dla witryny i znacząco przyczynia się do normalnej funkcjonalności i osiągnięcia celów Twojego projektu.

Dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie hosting VPS w chmurze, który pozwoli użytkownikowi uzyskać więcej zasobów, z możliwością instalacji i dostosowania niezbędnego oprogramowania. Wybierając hosting w chmurze dla Drupala 7 lub innych wersji platformy, rozważ serwer wirtualny oparty na systemie Linux, taki jak TuchaHosting – hosting serwerów w chmurze. Nawet najprostszy (minimalny) pakiet taryfowy 8-krotnie przekracza zalecane zasoby i gwarantuje wysoką wydajność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Najlepszy hosting VPS dla Joomla
Najlepszy hosting VPS dla Joomla

Joomla stała się bardzo popularna wśród programistów i użytkowników na całym świecie ze względu na swoją prostotę, przyjazny dla użytkownika projekt i dostępność. Ponad 30 000 000 właścicieli witryn wybrało Joomla, a liczba fanów tego CMS-a rośnie każdego dnia. Dlaczego Joomla? Ponieważ jest to tani i szybki sposób na stworzenie własnej strony niezależnie od jej przeznaczenia, możliwości Joomla w tym zakresie są praktycznie nieograniczone. Witrynę firmową, sklep internetowy, osobisty blog, witrynę z wiadomościami i inne można uruchomić na platformie Joomla za pomocą dodatkowych komponentów i wtyczek.

Oczywiście Joomla nie ma tak wysokich wymagań co do dedykowanych zasobów jak Drupal, ale potrzebuje też niezawodnego i szybkiego hostingu.

Jak już wspomnieliśmy, w oparciu o Joomla można stworzyć projekt o niemal dowolnej złożoności, po prostu wybierając niezbędne komponenty. Tutaj musisz wziąć pod uwagę, że korzystając z dodatków, z jednej strony rozszerzasz możliwości witryny i korzyści dla jej użytkowników. Ale z drugiej strony świetna funkcjonalność pochłania więcej zasobów systemowych. Weź pod uwagę ten czynnik przy wyborze rodzaju hostingu.

Podobnie jak w przypadku innych CMSów, właściciel serwisu powinien sprawdzić, czy jego dostawca hostingu zapewnia wystarczające zasoby do stabilnego działania serwisu.

I jeszcze raz o zaletach hostingu VPS: łatwość skalowania w chmurze pozwoli zachwycić użytkowników nowymi możliwościami, bez zastanawiania się, czy zasób systemowy sprosta Twoim śmiałym planom.

Najlepszy hosting VPS dla WordPress
Najlepszy hosting VPS dla WordPress

Jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, który obsługuje prawie 20% wszystkich witryn na świecie, jest WordPress.

Początkowo rozwijany jako platforma blogowa dla małych witryn, z czasem przekształcił się w CMS do tworzenia witryn o dowolnej złożoności. Koncepcja „Instalacja Wordpressa w 5 minut”, z intuicyjną częścią administracyjną, dobrym designem i elastycznością, przyciągnęła miliony użytkowników. Ale WordPress na tym się nie kończy i nadal wspiera i rozwija swój system.

Kilka globalnych firm, które używają WordPressa jako platformy blogowej lub CMS strony głównej:

 • brytyjska publikacja time.com;
 • blogi takich firm jak: blog.linkedin.com;
 • www.blogs.xerox.com;
 • www.mtv.com/news jest zasilany przez CMS WordPress.

Teraz nie możesz mieć wątpliwości co do skali pracy WordPressa.

Każda witryna musi być szybka i odporna na awarie, gotowa na gwałtowny wzrost liczby odwiedzających. Opóźnienia w pracy negatywnie wpływają na reputację firmy. Aby temu zapobiec, użyj hostingu, który jest gotowy na duże natężenie ruchu, którego parametry techniczne umożliwiają wysokiej jakości przetwarzanie dużych ilości informacji i dają możliwość interakcji dużej liczbie odwiedzających z dowolnym rodzajem treści. Na stronie usługi serwera VPS w chmurze możesz samodzielnie skonfigurować potrzebny serwer lub wybrać odpowiedni z proponowanych.
 

Najlepszy hosting VPS dla Magento
Najlepszy hosting VPS dla Magento

System Magento o otwartym kodzie źródłowym CMS do uruchamiania stron internetowych z głównym naciskiem na segment handlu online. Ani dużo, ani mało — 140 000 przedsiębiorców internetowych na całym świecie wdrożyło swoje sklepy elektroniczne na Magento. Ze względu na swoją specyfikę Magento jest chyba najbardziej wymagającym CMS-em i trudno będzie mu stabilnie działać na prostym wirtualnym hostingu. Twórcy zalecają przydzielenie 256 MB pamięci RAM dostępnej na wykonanie skryptu. Należy również wziąć pod uwagę ograniczenie czasu procesora przez hostera. Zdarzały się przypadki, gdy witryny były wyłączane, gdy obciążenie procesora osiągnęło 3%. Tak, wybierając hosting od razu zwróć uwagę na ten ważny aspekt. Dzięki hostingowi VPS dla Magento masz możliwość zmiany limitów pamięci PHP, MySQL i innych ustawień serwera Apache lub Linux. Zaawansowane plany hostingowe VPS dla Magento, w zależności od skali Twojego biznesu, pozwalają na szybsze i bezproblemowe działanie Twojego sklepu internetowego.

Wśród innych zalet serwera VPS dla Magento możemy wyróżnić:

 • Poprawa produktywności. Otrzymujesz dedykowany zasób, z którego korzystasz tylko Ty.
 • Elastyczna skalowalność. Instalując VPS, możesz skalować dodatkowe zasoby w dowolnym momencie.
 • Instalowanie akceleratorów PHP. Akceleratory PHP, takie jak APC lub akcelerator buforowania skryptów PHP, przyspieszą Twoją witrynę.

Prywatny serwer wirtualny dla Magento przyspieszy Twoją stronę internetową, ale wybierając hosting dla CMS Magento nie zapomnij z jakiego serwera WWW chcesz korzystać: Linux, Windows czy Apache zainstalowany na hostingu. Większość ekspertów twierdzi, że serwer oparty na Linuksie jest bezpieczniejszy, luki są stale naprawiane przez szeroko otwartą społeczność. Ponadto istnieje wiele dostępnych i darmowych aplikacji internetowych służących do rozszerzania funkcjonalności serwisu. Tucha oferuje swoim klientom w pełni zarządzany Linux VPS z wirtualną administracją nf wsparciem 24/7, a to rozwiązanie pomoże Ci szybciej się rozwijać, a Twoja firma będzie prosperować. Jeśli wybrałeś Magento CMS, naszą rekomendacją na początek jest TuhaHosting, a jeśli potrzebujesz dodatkowych zasobów, konfigurację można rozbudować w kilka minut.

Podsumowując powyższe, jeszcze raz podkreślimy zalety VPS:

 • Wysoka wydajność = gwarancja stabilnej pracy Twojego projektu.
 • Elastyczne zarządzanie i skalowalność. Płacąc tylko za wykorzystany zasób, w razie potrzeby możesz zrezygnować z części lub rozszerzyć konfigurację.
 • Dowolny CMS i zakres prac.

Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto wybrać VPS i dlaczego warto wybrać VPS od Tuchy, opinie zadowolonych klientów powiedzą Ci najlepiej.

Share:
Related articles

Szybkie ładowanie strony, jej płynne działanie i zdolność do wytrzymania dużych napływów odwiedzających jest ważne dla każdego zasobu, niezależnie od tego, na jakim CMS działa – WordPress, Joomla, OpenCart, Drupal lub jakikolwiek inny. Między innymi wysokiej jakości hosting w chmurze pomoże osiągnąć wysokie wskaźniki wydajności. Podpowiadamy, ile kosztuje hosting strony opartej na popularnym CMS-ie w chmurze od Tucha, jak przesyłać dane i jakie korzyści w zakresie niezawodności i wygody gwarantujemy.

Laravel to popularny framework open source do tworzenia stron internetowych. O szerokim zastosowaniu oprogramowania decydują zalety, które odróżniają go od CMS. Aby jednak uzyskać maksymalne korzyści z pracy z projektami internetowymi opartymi na platformie, potrzebujesz niezawodnego hostingu. Pod warunkiem, że jest to w zasięgu zdalnych serwerów Tuchy — zarówno dedykowanych wirtualnych, jak i fizycznych. Podpowiadamy, jakie korzyści odniesie biznes dzięki hostingowi stron internetowych na Laravel w naszych chmurach.

Zdalne serwery nie są nową koncepcją, ale czasami ich wybór może wydawać się trudnym zadaniem. Konstruktorzy wirtualni i fizyczni, elastyczni i składający się ze zrównoważonych zestawów zasobów, z data center na Ukrainie lub za granicą... Czym się różnią i co wybrać? Udostępniamy główne informacje o usługach Tucha, na podstawie których dostępne są wynajem serwerów wirtualnych i fizycznych. Artykuł pomoże ci lepiej się zorientować i bardziej świadomie określić, która z usług jest odpowiednia do rozwiązania tego lub innego problemu.

Na wybór hostingu dla oprogramowania księgowego i danych należy zwrócić szczególną uwagę. Zawierają one poufne informacje, dlatego muszą być szczególnie chronione przed utratą, ingerencją i dostaniem się w ręce osób nieupoważnionych, a jednocześnie mieć nieprzerwane połączenie dla pracowników, którym przyznano dostęp. Wszystkie te wymagania spełnia hosting oprogramowania księgowego na serwerach wirtualnych od Tucha.

Przeniesienie księgowości na serwery wirtualne to jedno z najczęstszych zapytań kierowanych do zespołu Tucha. Często jednak przed podjęciem decyzji o przeniesieniu aplikacji i danych do chmury klienci mają szereg pytań:

Zamknij
Zamów telefon zwrotny

Sprawdź, czy informacje w polu numeru telefonu są prawidłowe

Fields are required.
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i akceptuje Politykę prywatności i Warunki użytkowania Google.

Używamy plików cookies.

Używamy plików cookie, aby zapewnić podstawową funkcjonalność naszej witryny i zbierać dane o tym, jak odwiedzający wchodzą w interakcje z naszą witryną, produktami i usługami. Klikając Akceptuj lub kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych narzędzi do celów reklamowych i analitycznych zgodnie z naszą «Polityką plików cookie».

AcceptDecline