Ile kosztuje hosting strony internetowej w chmurze i jak przeprowadzić migrację

 1. Strona główna
 2. Ile kosztuje hosting strony internetowej w chmurze i jak przeprowadzić migrację
Categories

Szybkie ładowanie strony, jej płynne działanie i zdolność do wytrzymania dużych napływów odwiedzających jest ważne dla każdego zasobu, niezależnie od tego, na jakim CMS działa – WordPress, Joomla, OpenCart, Drupal lub jakikolwiek inny. Między innymi wysokiej jakości hosting w chmurze pomoże osiągnąć wysokie wskaźniki wydajności. Podpowiadamy, ile kosztuje hosting strony opartej na popularnym CMS-ie w chmurze od Tucha, jak przesyłać dane i jakie korzyści w zakresie niezawodności i wygody gwarantujemy.

Co wybrać: hosting współdzielony czy serwer wirtualny dedykowany?

Istnieje kilka opcji do hostingu projektów internetowych w chmurach:

 • Hosting w chmurze (lub shared hosting) w oparciu o naszą usługę TuchaHosting jest odpowiedni dla małych i średnich projektów internetowych, na przykład landing page, wizytówki lub małego sklepu internetowego.

Mówiąc najprościej, ta odmiana to rodzaj przestrzeni co-workingowej, w której jednocześnie pracuje kilku pracowników, dzieląc między sobą dostępne zasoby. W tłumaczeniu na język hostingu oznacza to, że na jednym serwerze hostowanych jest kilka serwisów, pomiędzy którymi rozdzielone są jego możliwości. Jedną z głównych zalet tego typu hostingu jest przystępny koszt.

 • Dedykowany hosting wirtualny (VPS/VDS) oparty na usługach TuchaBit i TuchaFlex+ to dobre rozwiązanie dla cięższych projektów internetowych, w tym sklepów internetowych i portali korporacyjnych z dużą liczbą odwiedzających i użytkowników.

Jeśli Twój projekt wymaga gwarantowanej ilości dedykowanych zasobów obliczeniowych i chcesz większej elastyczności w zarządzaniu i skalowaniu, zalecamy zwrócenie uwagi na serwery wirtualne. Jest to już niejako osobne biuro, którego wszystkie lokale (czyli zasoby) należą tylko do jednego najemcy.

Korzyści z hostingu stron internetowych w chmurze od Tucha

W chmurze od Tucha możesz hostować stronę działającą na dowolnym CMS. Do najpopularniejszych należą Drupal, WordPress, Joomla, OpenCart itp. 

Bez względu na to, jaki rodzaj hostingu w chmurze wybierzesz, zapewni on szybkie i niezawodne działanie strony oraz dostęp z dowolnego zakątka świata, ochroni dane przed utratą i uszkodzeniem oraz pomoże zaoszczędzić pieniądze na fizycznym sprzęcie IT. Dodatkowo jako dostawca gwarantujemy poziom dostępności usług od 99,0% do 99,9% w zależności od wybranego rozwiązania.

Korzyści z hostingu stron internetowych w chmurze od Tucha
Ile kosztuje hostowanie stron internetowych opartych na różnych CMS-ach w chmurze od Tucha

Nasze ceny są jednolite dla wszystkich klientów i są przejrzyste od samego początku oraz dostępne na naszej stronie internetowej. Jeśli dokładnie wiesz, czego potrzebujesz, skorzystaj z kalkulatora lub wybierz jedną z gotowych opcji na stronie żądanej usługi.

W przeciwnym razie zalecamy kontakt z naszymi specjalistami w celu konsultacji i kalkulacji. Zapytają na jakim CMS jest oparta strona, ile zajmuje miejsca na dysku, jakie jest jej średnie obciążenie w ciągu dnia i wybiorą najlepsze rozwiązanie. Możesz również samodzielnie oszacować przybliżony koszt hostingu. Aby to zrobić, powinieneś zdecydować się na odpowiedzi na dwa proste pytania:

1. Ile miejsca na dysku zajmuje obecnie strona i jakie jest jej aktualne obciążenie?

Właściciele stron o niskim i średnim obciążeniu mogą wybrać jedną z naszych usług hostingowych — TuchaHosting, TuchaBit lub TuchaFlex+. W przypadku projektów, które mają duże obciążenie i dużą liczbę odwiedzających dziennie, zwykły hosting w chmurze może nie wystarczyć. W takim przypadku należy wybrać między usługami, które zapewniają dedykowane serwery wirtualne, a mianowicie TuchaBit lub TuchaFlex+.

Specjaliści Tucha, zarówno na starcie, jak w trakcie, pomogą Ci dobrać konfigurację zasobów, która najlepiej będzie odpowiadała Twojemu konkretnemu zadaniu.

2. Gdzie jest pożądane terytorialne przechowywanie danych — na Ukrainie czy poza Ukrainą?

Do hostingu stron internetowych możesz wybrać witrynę zarówno na Ukrainie, jak i za granicą (głównie w Niemczech):

 • TuchaHosting to stabilny hosting w chmurze z centrami danych poza Ukrainą (głównie w Niemczech). Serwis posiada gwarantowaną dostępność usług na poziomie 99,9% oraz nieograniczoną ilość ruchu, baz danych serwera MySQL, skrzynek pocztowych oraz kont FTP. TuchaHosting po prostu skaluje się, więc możesz łatwo wybrać wyższą taryfę, jeśli obciążenie strony wzrośnie.
 • TuchaBit — serwery wirtualne zrównoważonych konfiguracji (jednostek) na ukraińskich stronach z gwarantowaną dostępnością usług na poziomie 99,0%. Jedna jednostka to 1 GB pamięci RAM i 25 GB miejsca na dysku twardym. Usługa jest również skalowalna poprzez dodawanie wymaganej liczby jednostek.
 • TuchaFlex+ — serwery wirtualne o dowolnej konfiguracji z lokacjami w Europie (głównie w Niemczech). Równie łatwo możesz wybrać dowolny niezbędny zestaw zasobów i skalować go w przyszłości: wybrać wymaganą ilość pamięci RAM, rozmiar dysku twardego, wymaganą liczbę procesorów i adresy IP. Jeśli chodzi o gwarantowaną dostępność usług, to w tej usłudze osiąga ona poziom 99,9%.
Przykład wizualny

Obliczmy, ile będzie kosztować hostowanie małej witryny, na przykład landing page lub strony biznesowej opartej na WordPress, Droopal, Joomla lub dowolnym innym nowoczesnym CMS, który waży do 10 GB i ma umiarkowany dzienny ruch.

Najprawdopodobniej na początek zaoferujemy hosting, którego wynajem będzie kosztował:

 • od 4 euro/mies. na podstawie usługi TuchaHosting (przy płatności od razu przez 12 miesięcy);
 • 11,00 EUR/mies. w przypadku wyboru hostingu na serwerze wirtualnym opartym na ukraińskich platformach z usługą TuchaBit;
 • 16,50 euro/mies., jeśli hostujesz witrynę na serwerze wirtualnym w europejskich centrach danych z usługą TuchaFlex+.

Należy pamiętać, że wszystkie ceny w artykule zawierają podatek VAT (dla tych, którzy ten podatek płacą). Płatność za usługi dokonywana jest w hrywnach ukraińskich według kursu NBU z pierwszego dnia bieżącego miesiąca. Zapewniamy pełny pakiet dokumentów księgowych.

Teraz bardziej szczegółowo o tym, z czego składa się koszt każdego rodzaju hostingu:

 • TuchaHosting:

W przypadku witryny do 10 GB zazwyczaj oferujemy stawkę 10 GB. Możesz zapłacić za korzystanie z tej taryfy przez okres trzech miesięcy lub dłużej: im dłuższy okres korzystania z usługi, za którą płacisz, tym większy rabat otrzymasz (dotyczy większości taryf TuchaHosting). Tak więc przy opłaceniu usługi na 3 miesiące koszt korzystania z hostingu z 5% rabatem wyniesie 4,75 euro/miesiąc; przy płaceniu za 6 miesięcy z 10% rabatem — 4,50 euro/miesiąc; przy płaceniu przez 12 miesięcy z 20% rabatem — 4 euro/miesiąc.

 • TuchaBit:

Przypominamy, że usługa składa się z unitów wirtualnych (1 unit to 1 GB pamięci RAM i 25 GB pamięci na dysku twardym). Koszt wynajęcia jednej jednostki to 9 euro/miesiąc. Dla przykładu dla witryny ważącej do 10 GB najprawdopodobniej zaoferujemy maszynę wirtualną składającą się z jednej takiej jednostki. I to:

 • 1 CPU;
 • 1 GB RAM;
 • 25 GB SSD.

Dodajemy również jeden adres IP, którego koszt to 2 euro/miesiąc. Mamy więc maszynę wirtualną o wartości 11 euro/miesiąc. Cena obejmuje również dwie pełne migawki dysku. O tym, dlaczego te zdjęcia są potrzebne i jak są tworzone, pisaliśmy bardziej szczegółowo w specjalnym artykule.

Ponadto, w celu wygodniejszej i wydajniejszej pracy z witrynami na maszynach wirtualnych, zalecamy natychmiastowe zainstalowanie dowolnego wygodnego panelu kontrolnego hostingu, na przykład ISPManager lub Vesta.

 • TuchaFlex+:

Jest to elastyczny konstruktor, który pozwala na złożenie maszyny o dowolnej pożądanej konfiguracji. W przypadku hostingu stron internetowych o rozmiarze do 10 GB oferujemy wynajem serwera z następującym zestawem zasobów:

 • 1 CPU = 2,50 EUR/miesiąc;
 • 1 GB RAM = 10 euro/miesiąc;
 • 10 GB SSD = 2 euro/miesiąc;
 • 1 adres IP = 2 euro/miesiąc.

Razem – 16,50 euro/miesiąc. Koszt ten obejmuje już utworzenie i przechowywanie dwóch pełnych obrazów dysku maszyny wirtualnej.

Proponowane konfiguracje są początkowe i zależą od konkretnego obciążenia każdego klienta. Jeśli w przyszłości obciążenie strony wzrośnie (na przykład zostanie wypełniona treścią lub wzrośnie liczba odwiedzających), możesz szybko i łatwo dodać niezbędną ilość zasobów lub zmienić taryfę.

Ile kosztuje przeniesienie strony do chmury z Tucha

Zespół Tucha jest zawsze gotowy do pomocy klientom w migracji do chmury projektów internetowych opartych na Joomla, Drupal, WordPress, OpenCart itp. Usługę migracji serwisu świadczymy bezpłatnie.

O niezawodności centrów danych

Nasze obiekty zlokalizowane są w bezpiecznych centrach danych, które odpowiadają poziomowi bezpieczeństwa Tier 3 i wyższemu. Oznacza to, że w centrum danych znajdują się nie tylko wszystkie główne, ale i zapasowe kanały komunikacji, na przykład łącze internetowe, zasilanie itp. Jest to ważne dla użytkowników, ponieważ wszelkie prace prewencyjne i naprawcze wewnątrz centrów danych nie wpływają na dostępność usług.

O kopiach zapasowych i ich przechowywaniu

Regularne kopie zapasowe i przechowywanie w chmurze pomogą zapewnić dodatkową ochronę danych. W tym celu zalecamy skorzystanie z hostingu kopii zapasowych w chmurze w oparciu o usługę TuchaBackup. Pomoże to w niezawodny sposób umieścić wszystkie kopie zapasowe plików serwisu i baz danych daleko poza granicami kraju (głównie w Niemczech) i zapewnić do nich dostęp w dowolnym momencie. Możesz zacząć od konfiguracji 50 GB przestrzeni dyskowej w chmurze, której koszt to 5 euro/miesiąc. W przyszłości ilość pamięci można w razie potrzeby łatwo zwiększyć.

O możliwości testowania usług w chmurze

Każdy klient Tucha ma możliwość upewnienia się, że otrzyma najlepszą obsługę i wsparcie, a jego strona będzie stabilna i szybka przed rozpoczęciem współpracy. W tym celu możesz bezpłatnie testować usługi przez 7 dni. Ponadto specjaliści Tucha pomogą Ci zdecydować o odpowiedniej usłudze i konfiguracji (lub taryfie), a w razie potrzeby przeniosą niezbędne dane do chmury.

O jakości i rodzajach wsparcia technicznego

Wraz z nieprzerwanym hostingiem, wszyscy klienci Tucha mają zagwarantowane najlepsze wsparcie techniczne dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nasz zespół jest zainteresowany rozwiązaniem problemów każdego klienta i zawsze zapewnia szybką odpowiedź poprzez dowolny kanał komunikacji – telefon, e-mail, system ticketowy. Łatwość komunikacji, dostępność usługi wsparcia technicznego 24x7 i szybka pomoc potwierdzają liczne opinie naszych klientów i partnerów.

Podczas współpracy możesz wybrać jeden z czterech rodzajów wsparcia technicznego, który również możesz zmienić w trakcie:

 • Podstawowy (świadczony bezpłatnie).
 • Stała administracja serwerem (kosztuje 50% kosztu serwera, ale nie mniej niż 30 euro/miesiąc).
 • Godzinowa administracja serwerami (koszt — 20 euro/godz.).
 • Wsparcie gwarancyjne (można zamówić bezpłatnie pod pewnymi warunkami).
Płatność za usługi Tucha

Za dowolną usługę Tucha możesz zapłacić w hrywnach ukraińskiech. Oferujemy lojalną stawkę, ponieważ cena jest ustalana na cały miesiąc według kursu NBU pierwszego dnia każdego miesiąca. Dla tych, którzy płacą podatek VAT, cena zawiera już kwotę tego podatku.

Teraz trochę o tym, jakie metody płatności za usługi są dostępne na Ukrainie. Możesz wybrać dowolną dogodną dla siebie metodę:

 • firmowy rachunek bieżący;
 • karta bankowa — za pomocą aplikacji Privat24 lub terminali PrivatBank;
 • e-portfel LiqPay.

A jeśli musisz zapłacić za usługi w euro za pomocą PayPal lub przelewu bankowego, sugerujemy skorzystanie z usług naszego partnera w Polsce.

O dokumentach księgowych i zabezpieczeniach prawnych

Przez cały okres współpracy klienci Tucha otrzymują wszystkie niezbędne dokumenty: w szczególności protokoły wykonanych prac, faktury VAT, oryginały faktur. W celu szybszego i sprawniejszego rozwiązywania problemów księgowych aktywnie angażujemy się w elektroniczne zarządzanie dokumentami. Ale jeśli potrzebne są papierowe wersje jakichkolwiek dokumentów, szybko je przygotujemy i dostarczymy.

Współpraca z każdym klientem odbywa się na podstawie umowy publicznej oferty. W razie potrzeby udostępnimy również papierową wersję tego dokumentu.

Wnioski

Hosting stron internetowych na Drupal, OpenCart, Joomla, WordPress i innych popularnych CMS w chmurze od Tucha to gwarancja ich stabilnego działania i szybkości pod każdym obciążeniem. Jeśli zapotrzebowanie na zasoby wzrośnie, można je szybko i łatwo dodać (lub podnieść taryfę) lub odrzucić nadwyżkę, jeśli zapotrzebowanie spadnie. Jednocześnie otrzymasz najlepsze całodobowe wsparcie techniczne, pomoc specjalistów Tucha oraz zainteresowanie rozwiązywaniem problemów przez cały okres współpracy.

Uzyskaj wysokiej jakości hosting dla swojej witryny w dowolnym momencie! Napisz do nas na adres sales@tucha.ua lub zadzwoń pod numer +380 44 583-5-583 i uzyskaj najlepsze rozwiązanie do hostowania swojego projektu w niezawodnych chmurach od Tucha.

Share:
Related articles

W dalszej części artykułu podzielimy się ważnymi informacjami, podkreślając krytyczne funkcje, aby pomóc naszym klientom wybrać odpowiedni hosting VPS, który będzie pasował do wybranego przez nich CMS

Na wybór hostingu dla oprogramowania księgowego i danych należy zwrócić szczególną uwagę. Zawierają one poufne informacje, dlatego muszą być szczególnie chronione przed utratą, ingerencją i dostaniem się w ręce osób nieupoważnionych, a jednocześnie mieć nieprzerwane połączenie dla pracowników, którym przyznano dostęp. Wszystkie te wymagania spełnia hosting oprogramowania księgowego na serwerach wirtualnych od Tucha.

Przeniesienie księgowości na serwery wirtualne to jedno z najczęstszych zapytań kierowanych do zespołu Tucha. Często jednak przed podjęciem decyzji o przeniesieniu aplikacji i danych do chmury klienci mają szereg pytań:

Odpowiadamy na często zadawane przez klientów pytania: jak w prosty sposób dokonać płatności za pośrednictwem międzynarodowego systemu płatności elektronicznych PayPal lub za pomocą klasycznych przelewów bankowych Bank Transfer. Metody te przydadzą się klientom, którzy płacą za usługi w chmurze z zagranicy.

Nasz zespół niestrudzenie pracuje, aby usługi w chmurze spełniały oczekiwania klientów, a praca z usługami była prosta i przejrzysta. W szczególności dotyczy to płatności za usługi. W tym artykule proponujemy zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi metodami, spośród których każdy klient będzie mógł wybrać dla siebie najwygodniejszą i najszybszą opcję.

Zamknij
Zamów telefon zwrotny

Sprawdź, czy informacje w polu numeru telefonu są prawidłowe

Fields are required.
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i akceptuje Politykę prywatności i Warunki użytkowania Google.

Używamy plików cookies.

Używamy plików cookie, aby zapewnić podstawową funkcjonalność naszej witryny i zbierać dane o tym, jak odwiedzający wchodzą w interakcje z naszą witryną, produktami i usługami. Klikając Akceptuj lub kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych narzędzi do celów reklamowych i analitycznych zgodnie z naszą «Polityką plików cookie».

AcceptDecline