7 zalet hostingu stron na Laravel w chmurach od Tuchy

  1. Strona główna
  2. 7 zalet hostingu stron na Laravel w chmurach od Tuchy
Categories

Laravel to popularny framework open source do tworzenia stron internetowych. O szerokim zastosowaniu oprogramowania decydują zalety, które odróżniają go od CMS. Aby jednak uzyskać maksymalne korzyści z pracy z projektami internetowymi opartymi na platformie, potrzebujesz niezawodnego hostingu. Pod warunkiem, że jest to w zasięgu zdalnych serwerów Tuchy — zarówno dedykowanych wirtualnych, jak i fizycznych. Podpowiadamy, jakie korzyści odniesie biznes dzięki hostingowi stron internetowych na Laravel w naszych chmurach.

hostingu Laravel
Najważniejsze o Laravelu

Laravel to framework PHP o otwartym kodzie źródłowym, odpowiedni do tworzenia stron internetowych dla firm każdej wielkości i z każdej branży. Nasi wieloletni partnerzy ze studia internetowego Red Chameleon, którzy od dawna specjalizują się w rozwoju sklepów internetowych i serwisów internetowych, podzielili się głównymi cechami i zaletami pracy z platformą.

Framework to oprogramowanie, które jest zarówno uniwersalne, jak i całkowicie dostosowane do potrzeb klientów. Na przykład, pracując z CMS-em, klient otrzymuje rozwiązanie z zestawem narzędzi i modułów. Nie są one zawsze potrzebne klientowi, ale korzystają z zasobów serwera, na którym działa strona. Jeśli chodzi o Laravel, niektóre popularne funkcje, które są często używane w wielu projektach internetowych, są spakowane. Mogą to być na przykład pakiety SEO, menedżery plików czy pakiety do generowania logów, kopii zapasowych itp. Pozostałe funkcje opracowywane są indywidualnie dla klienta. Tym samym platforma pozwala na wdrożenie niezbędnych usług bez konieczności omijania ustalonych ograniczeń.

Dodatkowo na podstawie licznych wdrożonych projektów dla branży eCommerce eksperci web studio wskazują, że Laravel jest „przyjazny” wszystkim popularnym frameworkom front-endowym, czyli interfejs można rozwijać np. na React, Vue.js , Angular i backend na Laravel. Ponadto każdy projekt można zintegrować ze stronami internetowymi na platformie. Powiedzmy, że aby zaimplementować konkretny, nie wyostrzony pod kątem CMS projekt, trzeba włożyć dużo wysiłku, a wraz z nimi – czasu i pieniędzy. Ramy pozwalają łatwo poradzić sobie z zadaniem integracji indywidualnego projektu. Dodatkowo istnieje możliwość stworzenia dowolnego panelu administracyjnego.

Wśród zalet platformy deweloperzy wymieniają wysoki poziom ochrony projektów, danych handlowych i osobowych użytkowników przed ingerencją z zewnątrz. Framework pomaga chronić dane przed zagrożeniami sieciowymi, takimi jak ataki XSS (cross-site scripting) i iniekcje SQL.

Dlatego Laravel nadaje się do tworzenia stron internetowych dla klientów, dla których:

  • konieczna jest zwiększona ochrona i bezpieczeństwo zasobu;
  • ważna jest duża szybkość ładowania strony;
  • wymagana jest nietypowa funkcjonalność projektu, a jednocześnie nie ma potrzeby instalowania wtyczek w CMS.

Ogólnie rzecz biorąc, kluczową misją, która została wyznaczona przy tworzeniu oprogramowania, jest próba połączenia tego, co najlepsze ze wszystkich innych frameworków PHP, w celu ułatwienia, uproszczenia i przyspieszenia zadań związanych z tworzeniem nowoczesnych witryn i aplikacji internetowych.

Podsumowując doświadczenia specjalistów z firmy Red Chameleon, platforma najlepiej nadaje się do rozwoju:

  • złożonych i zakrojonych na szeroką skalę projektów internetowych, np. zamkniętego portalu B2B dla producentów lub hurtowników określonych produktów;
  • systemów CRM dla konkretnego przedsiębiorstwa, które rozwiążą jego problemy;
  • marketplaców, witryn z narzędziami do tworzenia stron usług itp.;
  • portali informacyjnych z funkcjonalną administracją stworzoną specjalnie dla klienta;
  • wersji MVP projektu dla startupów z różnych branż;
  • rozwiązań SaaS;
  • usług API i podobnych rozwiązań;
  •     dowolnego projektu, który nie jest typowy dla rozwoju CMS.

Ale dla zasobów internetowych, które nie mają zwiększonego obciążenia i nie wymagają niestandardowych rozwiązań, właściwym rozwiązaniem będzie CMS. Z doświadczenia naszych ekspertów wynika, że nadają się one np. do tworzenia witryn wizytówkowych lub portali korporacyjnych z liczbą produktów do 20 000. Jeśli sklep internetowy przenosi ponad 20 000 pozycji, w tym przypadku agencja eksperci zalecają rozważenie Laravel.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji na temat frameworka, w tym jego parametrów technicznych, skontaktuj się z naszymi partnerami z firmy Red Chameleon. W przyszłości skupimy się szczególnie na znaczeniu i wyborze hostingu dla projektów internetowych na Laravelu.

Dlaczego niezawodny hosting jest ważny

Aby projekty webowe na Laravelu działały płynnie, a właściciele witryn czerpali wszystkie korzyści płynące z pracy z tą platformą, ważnym krokiem jest wybór hostingu. Oto niektóre z głównych kryteriów, na które zalecamy zwrócić uwagę:

  • niezawodność i awaryjność serwerów, mierzona w szczególności poziomem gwarantowanej dostępności usług;
  • przechowywanie danych w bezpiecznych centrach danych, które spełniają poziom bezpieczeństwa Tier 3 i wyższy oraz posiadają wszystkie niezbędne zapasowe kanały komunikacji;
  • dostarczone narzędzie do regularnego tworzenia i przechowywania pełnych migawek każdego dysku maszyny wirtualnej;
  • możliwość przechowywania kopii zapasowych plików na zdalnych serwerach w celu wzmocnienia ochrony danych.

Między innymi istotnym czynnikiem przy wyborze hostingu są sformalizowane prawnie zasady współpracy z dostawcą dzierżawiącym serwery zdalne. Również eksperci z firm deweloperskich osobno podkreślają ważną rolę niezawodnego wsparcia technicznego. Powinna być całodobowa i świadczona przez zespół doświadczonych, odpowiedzialnych i zainteresowanych rozwiązywaniem problemów technicznych specjalistów.

Jako dostawca chmury zapewniamy stronom internetowym bezpieczny hosting na zdalnych serwerach od ponad 10 lat i mamy już udane doświadczenie w hostingu projektów na Laravelu.

Generalnie do obsługi serwisów w chmurze oferujemy kilka wariantów usług, w oparciu o które dostępne są zarówno wirtualne, jak i dedykowane serwery fizyczne. Wybór zależy głównie od obciążenia i ruchu na stronie: im wyższe są te wskaźniki, tym więcej zasobów jest potrzebnych. Należy pamiętać, że w przypadku hostingu stron w oparciu o dowolną usługę istnieje możliwość zainstalowania systemu operacyjnego Ubuntu lub CentOS w wersji wymaganej przez klienta.

Serwery wirtualne (VPS)

Do zdecydowanej większości zadań związanych z umieszczaniem małych zasobów lub sklepów internetowych na Laravelu o średnim poziomie obciążenia, odpowiednie są serwery wirtualne.

Zawsze zalecamy wybór VPS, chyba że hostujesz projekt internetowy z bardzo dużym obciążeniem, a oto dlaczego:

  • maszyny wirtualne są łatwo wdrażane i szybko skalowane — wymagana ilość zasobów jest dodawana w ciągu kilku minut;
  • VPS mają wyższy poziom odporności na uszkodzenia, a ich pracę zapewnia chmura obliczeniowa;
  • dla maszyn wirtualnych opartych na usługach Tucha jest już zapewnione regularne tworzenie i przechowywanie pełnych migawek każdego dysku serwera (migawki).

Różnorodność usług Tucha pozwoli Ci wybrać tę, która według kryteriów najlepiej odpowiada wymaganiom każdego indywidualnego klienta:

  • z terytorialną lokalizacją pojemności na Ukrainie (TuchaBit, TuchaBit+) lub w Niemczech (TuchaFlex+) lub na Słowacji (TuchaBit+);
  • elastyczna konfiguracja (TuchaFlex+) lub zrównoważone zestawy zasobów (TuchaBit i TuchaBit+);
  • z gwarantowanym poziomem dostępności usługi od 99,0% (TuchaBit) do 99,9% (TuchaBit+, TuchaFlex+).

Wygodne sortowanie po parametrach dostępne jest na stronie z usługami Tucha. A dla wszystkich serwerów wirtualnych dostępny jest bezpłatny 7-dniowy okres próbny, jeśli go potrzebujesz.

Dedykowane serwery fizyczne

Rozważanie tego typu serwerów dedykowanych ma sens, jeśli chodzi o wybór hostingu dla stron Laravela o naprawdę dużych obciążeniach, dla których maszyny wirtualne nie są odpowiednie. Wynajem dedykowanych serwerów fizycznych o pojemnościach na Ukrainie, we Francji oraz w Niemczech jest dostępny w oparciu o usługę TuchaMetal.

O wsparciu technicznym

Wysokiej jakości wsparcie techniczne to jedna z kluczowych korzyści, jakie otrzymują klienci podczas pracy na zdalnych serwerach Tuchy. Nasi specjaliści zapewniają całodobowe wykwalifikowane wsparcie techniczne, a klienci otrzymują szybką informację zwrotną i rzeczową pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z działaniem projektów webowych w chmurze.

Klient według własnego uznania może wybrać jeden z czterech rodzajów wsparcia, które sprawdzają się przy pracy zarówno z dedykowanymi serwerami wirtualnymi, jak i fizycznymi:

1. Podstawowy.

Odpowiadamy za wydajność systemu i doradzamy w rozwiązywaniu problemów technicznych. Nie mamy dostępu do zarządzania serwerem, więc nie możemy bezpośrednio ingerować w system. Podstawowe wsparcie jest świadczone bezpłatnie.

2. Poziom zaawansowany:

  • Stała administracja serwerami. Specjaliści działu pomocy technicznej zwracają szczególną uwagę na serwer i stale monitorują stan systemu. Dzięki posiadaniu uprawnień dostępu do zarządzania serwerem możemy zapewnić merytoryczną pomoc w rozwiązywaniu problemów w systemie. Miesięczny koszt to 50% kosztu wynajmu serwera, ale nie mniej niż 30 i nie więcej niż 300 euro/miesiąc.
  • Godzinowa administracja serwerami. Zakłada wykonanie z naszej strony jednorazowej pracy w systemie – prawa dostępu nadawane są wyłącznie na czas usuwania błędów. Usługa kosztuje 20 euro za godzinę.

3. Wsparcie gwarancyjne.

To jeden z najpopularniejszych rodzajów wsparcia wśród klientów Tuchy. Klienci otrzymują taką samą pomoc jak przy stałej administracji serwerami, ale za darmo. Wymaga to spełnienia kilku określonych warunków:

  • nowy serwer, z którego klient nigdy nie miał uprawnień administratora;
  • dostępność uprawnień administratora wyłącznie w serwisie pomocy technicznej Tucha;
  • wdrożenie systemu z istniejących gotowych szablonów przeznaczonych wyłącznie do hostingu stron internetowych, poczty elektronicznej, stref domenowych i plików.
     
Podsumowanie

Decyzja o hostingu strony opartej na platformie Laravel PHP w chmurach od Tuchy zapewni projektowi webowemu i ogólnie biznesowi następujące korzyści:

  1. Stabilne i bezpieczne działanie zasobu sieciowego.
  2. Tolerancja błędów i gwarantowana dostępność usług na poziomie 99,0-99,9% w zależności od wybranej usługi.
  3. Trafny dobór konfiguracji serwera do aktualnego obciążenia i szybkie wdrożenie środowiska (w przypadku wyboru VPS).
  4. Możliwość łatwego skalowania zasobów w przyszłości, jeśli chodzi o pracę na serwerach wirtualnych.
  5. Oszczędność pieniędzy na zakupie, dalszym utrzymaniu i obsłudze sprzętu fizycznego w biurze przez informatyków.
  6. Mobilność – możesz pracować i zarządzać serwisem z dowolnego miejsca na świecie, nie będąc przywiązanym do lokalnej lokalizacji serwerów.
  7. Elastyczne i responsywne wsparcie techniczne zespołu Tucha pracującego i pomagającego klientom 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Podejmuj decyzje na rzecz wygodnych i funkcjonalnych platform do tworzenia witryn oraz niezawodnego hostingu dla projektów internetowych, zwróć się do Tuchy! Jesteś zawsze mile widziany.

Share:
Related articles

Szybkie ładowanie strony, jej płynne działanie i zdolność do wytrzymania dużych napływów odwiedzających jest ważne dla każdego zasobu, niezależnie od tego, na jakim CMS działa – WordPress, Joomla, OpenCart, Drupal lub jakikolwiek inny. Między innymi wysokiej jakości hosting w chmurze pomoże osiągnąć wysokie wskaźniki wydajności. Podpowiadamy, ile kosztuje hosting strony opartej na popularnym CMS-ie w chmurze od Tucha, jak przesyłać dane i jakie korzyści w zakresie niezawodności i wygody gwarantujemy.

W dalszej części artykułu podzielimy się ważnymi informacjami, podkreślając krytyczne funkcje, aby pomóc naszym klientom wybrać odpowiedni hosting VPS, który będzie pasował do wybranego przez nich CMS

Zdalne serwery nie są nową koncepcją, ale czasami ich wybór może wydawać się trudnym zadaniem. Konstruktorzy wirtualni i fizyczni, elastyczni i składający się ze zrównoważonych zestawów zasobów, z data center na Ukrainie lub za granicą... Czym się różnią i co wybrać? Udostępniamy główne informacje o usługach Tucha, na podstawie których dostępne są wynajem serwerów wirtualnych i fizycznych. Artykuł pomoże ci lepiej się zorientować i bardziej świadomie określić, która z usług jest odpowiednia do rozwiązania tego lub innego problemu.

Możliwość pracy z dowolnego zakątka planety tak wydajnie jak w biurze jest pilną potrzebą wielu firm. Rozwiązania chmurowe firmy Tucha pomogą rozwiązać ten problem szybko i przy jak najmniejszych inwestycjach (zarówno wysiłku, jak i pieniędzy). Podpowiadamy, jak ustawić pracę zdalną dzięki chmurom i podamy konkretne wyliczenia.

Zamknij
Zamów telefon zwrotny

Sprawdź, czy informacje w polu numeru telefonu są prawidłowe

Fields are required.
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i akceptuje Politykę prywatności i Warunki użytkowania Google.

Używamy plików cookies.

Używamy plików cookie, aby zapewnić podstawową funkcjonalność naszej witryny i zbierać dane o tym, jak odwiedzający wchodzą w interakcje z naszą witryną, produktami i usługami. Klikając Akceptuj lub kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych narzędzi do celów reklamowych i analitycznych zgodnie z naszą «Polityką plików cookie».

AcceptDecline