Serwer w chmurze: który wybrać? Nawigator usług Tucha

 1. Strona główna
 2. Blog
 3. Serwer w chmurze: który wybrać? Nawigator usług Tucha
Categories

Zdalne serwery nie są nową koncepcją, ale czasami ich wybór może wydawać się trudnym zadaniem. Konstruktorzy wirtualni i fizyczni, elastyczni i składający się ze zrównoważonych zestawów zasobów, z data center na Ukrainie lub za granicą... Czym się różnią i co wybrać? Udostępniamy główne informacje o usługach Tucha, na podstawie których dostępne są wynajem serwerów wirtualnych i fizycznych. Artykuł pomoże ci lepiej się zorientować i bardziej świadomie określić, która z usług jest odpowiednia do rozwiązania tego lub innego problemu.

Co można hostować w chmurze

Generalnie pod względem funkcjonalności i możliwości serwer w chmurze nie różni się niczym od serwera lokalnego zlokalizowanego w biurze. Oznacza to, że można na nim umieścić:

 • programy i dane dla całej firmy;
 • oprogramowanie do pracy poszczególnych specjalistów lub działów firmy;
 • systemy zarządzania projektami;
 • programy i dane dotyczące księgowości i sprawozdawczości finansowej;
 • systemy CRM i ERP;
 • wszelkie inne specjalistyczne aplikacje;
 • stronę firmy, sklep internetowy;
 • serwer pocztowy, bazę danych, telefonię IP;
 • archiwa, dokumenty, akta itp.

Jednak umieszczenie danych w chmurze, a nie w biurze, niesie za sobą szereg istotnych korzyści:

 • zdalne przechowywanie informacji, a wraz z nim — dodatkowa ochrona przed utratą, wtargnięciem i dostępem osób postronnych;
 • stabilny dostęp do danych 24×7 z dowolnego urządzenia i z dowolnego miejsca na świecie;
 • łatwe skalowanie zasobów serwera;
 • oszczędności na zakupie i utrzymaniu sprzętu IT;
 • całodobowe wsparcie techniczne.

O tych i innych zaletach serwerów chmurowych pisaliśmy szerzej w osobnym artykule.

Jak wybrać odpowiednią usługę u Tuchy
Jak wybrać odpowiednią usługę u Tuchy

Aby wybrać odpowiednią usługę do konkretnego zadania, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • co dokładnie oraz w jakiej objętości powinno być umieszczone w chmurze;
 • ilu użytkowników będzie pracować z programami i danymi na serwerze;
 • gdzie terytorialnie pożądane jest przechowywanie danych;
 • czy istnieją specjalne potrzeby, na przykład zwiększone wymagania dotyczące szybkości procesów;
 • dostępny budżet itp.

W oparciu o te warunki nasi specjaliści pomagają wybrać rozwiązanie dla każdego klienta. Możesz także wcześniej zorientować się w usługach, kierując się kilkoma pytaniami.

Przede wszystkim dowiedz się, czy projekt wiąże się z naprawdę dużymi obciążeniami pracą. Czy w związku z tym wymaga zwiększenia zasobów obliczeniowych do tego stopnia, że rezygnuje z wielu zalet serwerów wirtualnych na rzecz fizycznych?

Serwery wirtualne

W przypadku zdecydowanej większości problemów odpowiedź brzmi „nie”, więc najprawdopodobniej do pracy będzie pasował serwer wirtualny oparty na jednej z naszych usług: TuchaHost, TuchaBit, TuchaBit+ lub TuchaFlex+. Zalecamy wybór serwerów wirtualnych z kilku powodów:

 • ich pracę zapewnia potężna chmura obliczeniowa;
 • mają podwyższony poziom ochrony danych zapewniany przez niezawodne centrum danych i odpowiedzialnego dostawcę;
 • większość z nich zapewnia regularne tworzenie pełnych migawek każdego dysku serwera (o czym porozmawiamy później) i przechowywanie dwóch ostatnich z nich, co jest wliczone w cenę;
 • maszyny wirtualne są po prostu skalowalne — konfiguracje można zmieniać przynajmniej kilka razy dziennie.

Oferujemy kilka wariantów serwerów wirtualnych, wśród których każdy znajdzie najdogodniejsze dla siebie rozwiązanie. Kilka pytań pomoże ci z wyprzedzeniem zorientować się w wyborze.

1. Gdzie należy umieścić dane?

Nasze zakłady zlokalizowane są zarówno na terenie naszego kraju, jak i za granicą, w szczególności w Niemczech. Jeśli umieszczenie danych na Ukrainie lub odwrotnie jest krytyczne, istnieje możliwość wyboru rozwiązania w obu przypadkach.

2. Jakie są wymagania dotyczące prędkości podczas pracy?

Na podstawie odpowiedzi na te dwa pytania możesz wstępnie wybrać następujące usługi:

Rozwiązania na ukraińskich stronach dla projektów o zwiększonych wymaganiach dotyczących prędkości

TuchaBit+ to serwery wirtualne działające na nowoczesnych procesorach Intel Xeon Gold 6248R o częstotliwości taktowania co najmniej 3,0 GHz. Dzięki nim uzyskuje się wyjątkową szybkość pracy z programami i danymi hostowanymi na serwerze. Gwarantowana dostępność usługi — 99,9%.

Serwery składają się z jednostek wirtualnych, czyli zrównoważonych zestawów zasobów — rdzeni procesora (CPU), pamięci o dostępie swobodnym (RAM) i dysku twardego (SSD). 1 taka jednostka to 1 CPU, 2 GB RAM, 15 GB SSD. Ponadto do każdego serwera domyślnie dodawany jest 1 adres IP. W zależności od zadania można wdrożyć maszynę wirtualną składającą się z dowolnej liczby jednostek (do 100 włącznie). W przypadku potrzeby zwiększenia pojemności, do serwera można łatwo dodać wymaganą ilość zasobów.

TuchaBit+ zapewnia zwiększoną ilość pamięci RAM - 2 GB na 1 jednostkę, a także korzystanie z 10-gigabitowej sieci i możliwość podłączenia dodatkowej pamięci HDD.

Dla wzmocnienia bezpieczeństwa przechowywania danych cena wynajmu każdego serwera wirtualnego opartego o TuchaBit+ obejmuje utworzenie pełnych migawek każdego dysku maszyny (snapshots) oraz przechowywanie dwóch ostatnich z nich. Jak to działa i kiedy obrazy dysków mogą być przydatne, mówimy w tym artykule. Zawsze można też dodatkowo zamówić miejsce w chmurze do przechowywania kopii zapasowych TuchaBackup, dzięki czemu ważne dane na pewno nie zostaną utracone.

Rozwiązania w ukraińskich lokalizacjach dla zadań o standardowych wymaganiach wydajnościowych

TuchaBit to serwery wirtualne o zrównoważonych konfiguracjach z gwarantowaną dostępnością usługi na poziomie 99,0%. Usługa umożliwia wdrażanie maszyn opartych na systemie operacyjnym Microsoft Windows i podłączanie ich do izolowanych sieci, a także hostowanie projektów internetowych działających na platformie „Bitrix: Site Management”.

Serwery oparte o TuchaBit składają się z jednostek wirtualnych zawierających określoną liczbę zawartych w nich zasobów. 1 jednostka w TuchaBit to 1 CPU, 1 GB RAM, 25 GB SSD. Ponadto domyślnie do każdego serwera dodawany jest 1 adres IP. Usługę można łatwo skalować, dodając wymaganą liczbę jednostek.

Ważną cechą rozwiązania jest to, że w cenie każdego serwera zawarta jest licencja na korzystanie z Windows Server Datacenter.

Podobnie jak w przypadku TuchaBit+, usługa zapewnia regularne tworzenie i przechowywanie migawek dysków serwera, a także daje możliwość wzmocnienia bezpieczeństwa umieszczania danych dzięki kopiom zapasowym i innym narzędziom: szyfrowaniu kanałów komunikacji, przyciskowi alarmowemu itp. 

Rozwiązania na zagranicznych stronach dla projektów wymagających szybkiej pracy

TuchaFlex+ to serwery wirtualne o dowolnej konfiguracji z centrami danych za granicą, głównie w Niemczech, odpowiadające poziomowi bezpieczeństwa Tier 3 i wyższemu. Gwarantowana dostępność usługi wynosi 99,9%.

TuchaFlex+ to unikalny projektant, który można złożyć w dowolnej konfiguracji i łatwo skalować dodając wymaganą ilość zasobów: CPU, RAM, SSD, HDD, adresy IP. Usługa umożliwia wdrażanie maszyn wirtualnych z systemami Windows, Linux, FreeBSD itp.

Cena wynajmu każdej maszyny wirtualnej opartej o TuchaFlex+ obejmuje również regularne tworzenie i przechowywanie dwóch ostatnich kopii pełnych migawek dysków serwera.

Rozwiązania w zagranicznych lokalizacjach dla mniej wymagających zadań

TuchaHost to serwery wirtualne z dużymi dyskami twardymi w przystępnej cenie, oparte na bezpiecznych centrach danych za granicą, głównie w Niemczech. Gwarantowana dostępność usługi wynosi 99,0% (w trybie hypervisor) i 99,9% (w trybie klastra wirtualizacji).

Usługa składa się ze zrównoważonych zestawów zasobów i jest łatwo skalowana przez komórki. 1 komórka to 1 CPU, 2 GB RAM, 125 GB HDD.

TuchaHost nadaje się na przykład do hostowania serwera pocztowego, serwera bazy danych itp.

 

Serwery fizyczne

Jeśli zadanie wiąże się z dość wysokimi wymaganiami dotyczącymi zasobów obliczeniowych, prawdopodobnie należy rozważyć serwer fizyczny do tego zadania. Może tak być np. w przypadku postawienia sklepu internetowego z dużą liczbą odwiedzających (kilkadziesiąt tysięcy dziennie), która stale rośnie, gry online na dużą skalę itp. Wysokie obciążenia serwera są również generowane przez procesy tworzenia aplikacji i przechowywanie dużych ilości danych.

Wynajem serwerów fizycznych jest dostępny w ramach naszej usługi TuchaMetal. Zapewnia lokowanie serwerów w centrach danych zarówno na Ukrainie, jak i za granicą (głównie we Francji i Niemczech) oraz posiada wskaźnik gwarantowanej dostępności usług na poziomie 99,9%.

W cenie naszych maszyn fizycznych jest już wliczone korzystanie z magazynu kopii zapasowych TuchaBackup (w ilości dysków wynajmowanego serwera).

Wizualne porównanie głównych cech usług
  TuchaBit+ TuchaBit TuchaFlex+ TuchaHost TuchaMetal
Lokalizacja

Ukraina, Słowacja (dla dużych konfiguracji)

Ukraina Niemcy Niemcy

Francja,
Niemcy,
Ukraina

Gwarantowana dostępność usług 99,9% 99,0% 99,9% 99,0% 99,9%
Zasada naliczania i skalowania usługi

Składa się z zestawu zasobów.

1 unit:

 • 1 CPU, 
 • 2 ГБ RAM, 
 • 15 ГБ SSD

Składa się z zestawu zasobów.

1 unit:

 • 1 CPU, 
 • 1 ГБ RAM, 
 • 25 ГБ SSD
Dowolna konfiguracja

Składa się z zestawu zasobów.

1 jednostka:

 • 1 CPU, 
 • 2 ГБ RAM, 
 • 125 ГБ HDD
Wybór w zalożności od dostępności konfiguracji 
Częstotliwość procesora, GHz Nie mniej niż 3,0 Nie mniej niż 2,4 Nie mniej niż 2,4 Nie mniej niż 2,4 Zależy od wybranych zasobów
System operacyjny i środowisko oprogramowania na serwerze Możliwość wypożyczenia od nas oprogramowania firmy Microsoft (jesteśmy partnerem w ramach programu SPLA) lub korzystania z własnego W cenie licencja na korzystanie z Windows Server Datacenter, możliwość wypożyczenia od nas aplikacji Microsoft (jesteśmy partnerem w ramach programu SPLA) lub korzystania z własnej Możliwość wypożyczenia od nas oprogramowania firmy Microsoft (jesteśmy partnerem w ramach programu SPLA) lub korzystania z własnego Możliwość wypożyczenia od nas oprogramowania firmy Microsoft (jesteśmy partnerem w ramach programu SPLA) lub korzystania z własnego Możliwość wypożyczenia od nas oprogramowania firmy Microsoft (jesteśmy partnerem w ramach programu SPLA) lub korzystania z własnego
Tworzenie i przechowywanie migawek + + + - -
Możliwość pracy z TuchaBackup Możesz zamówić dodatkowo Wliczone w cenę
Okres testowy 7 dni Brak
O wsparciu technicznym

Bez względu na to, jaką usługę wybierze klient, zespół doświadczonych informatyków Tuchy zawsze będzie do Państwa dyspozycji. Zapewniamy troskliwą i profesjonalną pomoc w rozwiązywaniu problemów technicznych 24×7. Do wyboru są łącznie cztery opcje wsparcia:

 • podstawowe;
 • stała administracja serwerami;
 • godzinowa administracja serwerami;
 • wsparcie gwarancyjne.
Przydatne materiały

Podczas pracy na serwerach w chmurze nasze instrukcje wizualne i artykuły techniczne mogą być przydatne, na przykład, jak:

Podsumowanie

Umieszczanie programów i danych w chmurach to nie tylko wygodne, ale i niezawodne rozwiązanie dla pracy firmy. Wśród usług Tucha każdy klient znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje. A nasi eksperci chętnie pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie zgodnie z istniejącymi zadaniami i budżetem. Napisz do nas na sales@tucha.ua lub zadzwoń +380 44 583-5-583! Jesteśmy zawsze w kontakcie.

Share:
Related articles

Wybór serwerów zdalnych jest coraz szerszy. Jak spośród całej różnorodności wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie do swojego zadania? Proponujemy wspólnie zrozumieć, jakie rodzaje serwerów zdalnych oferujemy do wynajęcia naszym klientom, dowiedzieć się, w jakich przypadkach maszyny wirtualne z ich znaczącymi zaletami będą najbardziej przydatne i kiedy warto zwrócić uwagę na serwery fizyczne.

Szybkie ładowanie strony, jej płynne działanie i zdolność do wytrzymania dużych napływów odwiedzających jest ważne dla każdego zasobu, niezależnie od tego, na jakim CMS działa – WordPress, Joomla, OpenCart, Drupal lub jakikolwiek inny. Między innymi wysokiej jakości hosting w chmurze pomoże osiągnąć wysokie wskaźniki wydajności. Podpowiadamy, ile kosztuje hosting strony opartej na popularnym CMS-ie w chmurze od Tucha, jak przesyłać dane i jakie korzyści w zakresie niezawodności i wygody gwarantujemy.

Bezpieczeństwo i ochrona danych to ważna kwestia dla każdego biznesu. W przeciwieństwie do serwerów fizycznych możliwości te są znacznie szersze w chmurze. Na przykład możesz całkowicie przywrócić dysk maszyny wirtualnej „z przeszłości”. Jest to możliwe dzięki przydatnemu narzędziu — snapshots. 

Prawdopodobnie każdy przynajmniej raz marzył o cofnięciu czasu, powrocie do przeszłości na około godzinę przed momentem, w którym coś poszło nie tak i naprawieniu wszystkiego. Brzmi jak fantazja. Co jeśli powiemy Ci o magicznej pigułce, która może rozwiązać ten problem? Nasza chmura ma swój własny wehikuł czasu i nazywa się Snapshot, czyli migawką systemu.

W dalszej części artykułu podzielimy się ważnymi informacjami, podkreślając krytyczne funkcje, aby pomóc naszym klientom wybrać odpowiedni hosting VPS, który będzie pasował do wybranego przez nich CMS

Zamknij
Zamów telefon zwrotny

Sprawdź, czy informacje w polu numeru telefonu są prawidłowe

Fields are required.
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i akceptuje Politykę prywatności i Warunki użytkowania Google.

Używamy plików cookies.

Używamy plików cookie, aby zapewnić podstawową funkcjonalność naszej witryny i zbierać dane o tym, jak odwiedzający wchodzą w interakcje z naszą witryną, produktami i usługami. Klikając Akceptuj lub kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych narzędzi do celów reklamowych i analitycznych zgodnie z naszą «Polityką plików cookie».

AcceptDecline