Dedykowane serwery wirtualne czy fizyczne? Każdy problem ma swoje własne rozwiązanie
- Strona główna
- Dedykowane serwery wirtualne czy fizyczne? Każdy problem ma swoje własne rozwiązanie
Wybór serwerów zdalnych jest coraz szerszy. Jak spośród całej różnorodności wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie do swojego zadania? Proponujemy wspólnie zrozumieć, jakie rodzaje serwerów zdalnych oferujemy do wynajęcia naszym klientom, dowiedzieć się, w jakich przypadkach maszyny wirtualne z ich znaczącymi zaletami będą najbardziej przydatne i kiedy warto zwrócić uwagę na serwery fizyczne.
Pod względem funkcjonalności i możliwości zdalne maszyny w niczym nie ustępują lokalnym serwerom w biurze, ale znacznie je przewyższają pod względem bezpieczeństwa i niezawodności. Pierwszy wynika z lokalizacji w specjalnych centrach danych, a nie w biurze firmy, do którego dostęp mają osoby z zewnątrz. Po drugie, zdalne maszyny są łatwiejsze do wdrożenia i nie wymagają znacznych początkowych inwestycji w zakup sprzętu i późniejszą konserwację.
Dodatkowo praca na zdalnych serwerach pozwala nie być zależnym od jednego źródła komunikacji (np. zasilania w biurze) oraz daje możliwość dalszego wzmocnienia bezpieczeństwa przechowywania danych dzięki specjalnym narzędziom: pełnym snapshotom każdego serwera dysku, możliwość tworzenia i przechowywania kopii zapasowych plików, ustawienie mechanizmu przycisku alarmowego i wiele więcej. Wszystko to, wraz z wysokimi wskaźnikami gwarantowanej dostępności usług, sprawia, że zdalne serwery są wygodniejszym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem do pracy niż ich lokalne odpowiedniki.
Porozmawiajmy teraz bardziej szczegółowo o głównych typach zdalnych serwerów dostępnych dzięki usługom Tuchy — dedykowanym maszynom wirtualnym i fizycznym.
Przede wszystkim zawsze polecamy pracę na serwerach wirtualnych, ponieważ mają one szereg zalet w porównaniu z fizycznymi:
- działanie serwerów wirtualnych zapewnia chmura obliczeniowa;
- mają wyższy poziom odporności na uszkodzenia;
- skalowanie VPS jest szybkie, więc możesz pracować na zaktualizowanych zasobach w ciągu kilku godzin po odpowiednim żądaniu;
- dla maszyn wirtualnych opartych na większości usług Tucha możliwe jest już regularne tworzenie i przechowywanie pełnych migawek każdego dysku serwera (snapshots).
Co można umieścić na serwerach wirtualnych
VPS doskonale nadają się do przenoszenia programów, aplikacji i niemal dowolnych danych do chmury dla pracy całej firmy. Na serwerach możesz zorganizować miejsce pracy dla każdego pracownika ze wszystkimi potrzebnymi mu aplikacjami, a także skonfigurować wygodny dostęp do przestrzeni 24×7 z dowolnego zakątka świata.
Inną popularną opcją wykorzystania maszyn wirtualnych jest celowe umieszczanie na nich oprogramowania i innych danych do pracy poszczególnych działów firmy lub pracowników. Mogą to być, powiedzmy, programy księgowe (M.E.Doc, różne wersje 1C:Enterprise), systemy zarządzania projektami, różne aplikacje (takie jak „klient-bank”) itp. Ponadto serwery pomogą zapewnić stabilną pracę systemów CRM i ERP, biurowej telefonii IP, firmowej strony internetowej lub sklepu internetowego oraz firmowej poczty. W chmurze możesz także przechowywać bazy danych, archiwa, dokumenty, kopie zapasowe plików i inne podobne dane.
Usługi Tucha, w których dostępny jest VPS
Oferujemy kilka opcji usług w chmurze zaprojektowanych w celu rozwiązania różnych problemów:
- TuchaFlex+ — maszyny wirtualne zlokalizowane w certyfikowanych data center poza granicami Ukrainy (głównie w Niemczech). Serwery TuchaFlex+ mają dowolną konfigurację, która pozwala na złożenie maszyny z dowolnym wymaganym zestawem zasobów: ilością pamięci RAM i miejsca na dysku, liczbą rdzeni procesorów oraz adresami IP. Gwarantowana dostępność usługi to 99,9%.
- TuchaBit+ to superszybki VPS, który działa na nowoczesnych procesorach Intel Xeon Gold 6248R i składa się z jednostek, czyli zrównoważonych zestawów zasobów. Możliwości serwisowe są dostępne zarówno na Ukrainie, jak i za granicą — w zależności od dostępności zasobów i według wyboru klienta. Rozwiązanie spełnia wszystkie aktualne wymagania stawiane serwerom w chmurze, a gwarantowana dostępność usług jest na poziomie 99,9%.
- TuchaBit to VPS z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows, hostowany w bezpiecznych witrynach na Ukrainie. Gwarantowana dostępność usługi wynosi 99,0%. Serwery TuchaBit są również budowane zgodnie z zasadą jednostek równoważonych liczbą zasobów.
- TuchaHost — to VPS z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows, hostowany w bezpiecznych witrynach na Ukrainie. Gwarantowana dostępność usługi wynosi 99,0%. Serwery TuchaBit są również budowane zgodnie z zasadą jednostek równoważonych liczbą zasobów.
Konfiguracje każdej z usług są łatwo skalowalne.
Résumé
Serwery wirtualne różnią się między sobą lokalizacją terytorialną centrów danych, w których znajdują się dane, poziomem gwarantowanej dostępności usługi, cechami skalowania zasobów, dostępnością dodatkowych narzędzi ochrony danych oraz kosztem wynajmu. Ale wszystkie pomagają osiągnąć stabilną i wygodną pracę zarówno dla całej firmy, jak i dla poszczególnych pracowników. A co najważniejsze, wśród wirtualnych serwerów Tucha każdy klient znajdzie odpowiednie rozwiązanie do swojego zadania.
Jeśli obciążenie serwera jest naprawdę nadmierne, a zasoby serwerów wirtualnych są już niewystarczające (np. odpowiednie będą serwery zlokalizowane w odległych lokalizacjach. Takie rozwiązanie polega na udostępnieniu klientowi dedykowanej maszyny w szafie serwerowej w data center. Wszystkie zasoby serwera są do pełnej dyspozycji klienta w okresie wynajmu.
Co można hostować na serwerach fizycznych
Jak już wspomniano, fizyczne maszyny mogą się przydać, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów, które mają duże obciążenie i zwiększone wymagania dotyczące zasobów obliczeniowych. Oprócz hostingu stron lub sklepów internetowych z dużą liczbą produktów lub odwiedzających, może to być również:
- hosting gier online lub innych projektów internetowych związanych ze złożonymi procesami obliczeniowymi;
- opracowywanie aplikacji internetowych;
- przechowywanie dużych ilości danych itp.
Usługa Tucha, na podstawie której dostępne są fizyczne serwery
Udostępnianie serwerów fizycznych do wynajęcia zapewnia serwis TuchaMetal. Jego obiekty znajdują się w europejskich certyfikowanych centrach danych, które spełniają poziom bezpieczeństwa Tier 3 i wyższy (we Francji). Miłym dodatkiem jest możliwość skorzystania z magazynu w chmurze TuchaBackup (w ilości dysków wynajmowanego serwera). Gwarantowana dostępność usługi wynosi 99,9%.
Résumé
Maszyny fizyczne mają swój własny cel i funkcje w pracy, a także różnią się od możliwości, jakie serwery wirtualne zapewniają klientom. Takie rozwiązanie prawdopodobnie będzie odpowiednie, jeśli mówimy o zadaniach z naprawdę dużym obciążeniem serwera lub w innych przypadkach, gdy maszyny wirtualne z jakiegoś powodu nie są odpowiednie dla klientów. Fizyczne serwery oparte o TuchaMetal w żądanej konfiguracji są udostępniane klientom w miarę dostępności wolnych zasobów.
Bez względu na to, którą opcję zdalnych serwerów wybierze klient, responsywny i wykwalifikowany zespół wsparcia technicznego Tucha będzie dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Rozpoczynamy pracę nad zadaniami klientów natychmiast po zgłoszeniu i już w ciągu pierwszych 13 minut zapewniamy merytoryczną komunikację operacyjną. Zakres uprawnień przyjętych przez zespół wsparcia technicznego Tucha uzależniony jest od rodzaju wsparcia technicznego wybranego przez klienta. Opinie klientów i partnerów, a także opinie wideo na naszym kanale YouTube pomogą Ci poznać jakość usług chmurowych i pracę zespołu Tucha. Poznaj i przekonaj się sam o wszystkich zaletach chmur!
Biorąc pod uwagę liczne zalety i łatwość obsługi, polecamy przede wszystkim rozpoczęcie pracy w chmurze z wirtualnymi serwerami. Doskonale poradzą sobie ze zdecydowaną większością zadań stojących przed nowoczesnymi firmami, a różnorodność usług Tucha pomoże wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie. Ale jeśli klient naprawdę potrzebuje potężnych zasobów obliczeniowych, w niektórych przypadkach warto rozważyć wynajęcie serwerów fizycznych. Krótko mówiąc, dla każdego klienta istnieje rozwiązanie chmurowe Tucha.
A my zawsze służymy pomocą w doborze odpowiedniej usługi i konfiguracji pod konkretne zadanie. Zadzwoń do nas pod numer +380 44 583-5-583 lub napisz na adres sales@tucha.ua. Tucha zawsze jest w kontakcie!