- Jak szybko przebiega migracja infrastruktury IT lub aplikacji do chmury?
- Jakie są zalety hostingu serwera w chmurze za granicą?
- Jeśli moja firma się rozwinie, czy będę mógł zamówić więcej zasobów?
- Dla kogo jest serwer VPS w chmurze?
- Z czego składa się usługa TuchaBit+ i jak się skaluje?
- Czym TuchaBit+ różni się od innych usług?
- Jeśli moja firma się skaluje, czy mogę zamówić więcej zasobów?
- Czy możliwe jest częściowe wykorzystanie TuchaBit?
- Jakie są zalety serwera w chmurze TuchaBit?
- Czy można wynająć serwer VPS na krótki okres czasu?
- Czy mogę przenieść swoją stronę do chmury TuchaHosting?
- Na czym polega nielimitowany hosting w serwisie TuchaHosting?
- Jaka jest różnica między hostingiem współdzielonym a hostingiem VPS?
- Dlaczego potrzebujesz hostingu w chmurze?
- Czy mogę zakupić usługę TuchaBackup jako dodatek do serwera w chmurze?
- Czym obrazy systemowe (migawki) różnią się od kopii zapasowych?
- Jak bezpieczne są moje dane w chmurze TuchaBackup?
- Gdzie będą przechowywane moje dane?
- Jaka jest różnica między serwerami dedykowanymi a VDS/VPS?
- W jakich przypadkach wymagany jest serwer dedykowany?
- Dlaczego właśnie serwer fizyczny od Tucha?
- Co jeszcze musisz wiedzieć o serwerach dedykowanych?
Jak szybko przebiega migracja infrastruktury IT lub aplikacji do chmury?
Zazwyczaj pełna migracja infrastruktury do chmury może trwać od kilku godzin do kilku dni, bez konieczności wyłączania całej firmy. Proces polega na ocenie niezbędnych zasobów, przesłaniu niezbędnych programów i danych oraz ich konfiguracji. Możesz samodzielnie przenieść serwer do chmury, ale nie radzimy tego robić, ponieważ musisz być dobrze zorientowany w kwestiach technicznych. Zaufaj obsłudze technicznej Tucha, a my zrobimy wszystko za Ciebie szybko i sprawnie.
Jakie są zalety hostingu serwera w chmurze za granicą?
Wielu naszych klientów woli przechowywać swoje dane na serwerze wirtualnym w Europie. Głównymi czynnikami są gwarantowana dostępność na poziomie 99,9% oraz oddalenie terytorialne centrów danych. Pomaga to chronić Twoje dane przed dostępem osób trzecich i atakujących, wydobyciem i utratą. A usługa TuchaFlex+ z obiektami za granicą to elastyczność i łatwa skalowalność zasobów.
Jeśli moja firma się rozwinie, czy będę mógł zamówić więcej zasobów?
Oczywiście, że tak. Jeśli potrzebujesz więcej zasobów dla swojego serwera vps lub potrzebujesz dodać nowe zadania, szybko rozwiążemy Twój problem. Wystarczy do nas zadzwonić lub napisać, omówimy wszystkie szczegóły i jeszcze tego samego dnia będziesz pracować nad nowymi mocami. W razie potrzeby możemy również zmniejszyć liczbę zasobów lub czasowo ograniczyć projekt.
Dla kogo jest serwer VPS w chmurze?
Wirtualny serwer dedykowany (VPS/VDS) jest odpowiedni do przenoszenia zarówno dużych obciążeń, jak i małych projektów internetowych do chmury. Dlatego oprócz infrastruktury IT w chmurze mogą znajdować się: strona internetowa, sklep internetowy, serwer pocztowy, aplikacja webowa, telefonia, systemy CRM i ERP, księgowość itp. Koszt wynajmu serwera wirtualnego zależy od ilości zasobów potrzebnych do rozwiązania Twojego problemu.
Z czego składa się usługa TuchaBit+ i jak się skaluje?
TuchaBit+ składa się z jednostek wirtualnych — zrównoważonych zestawów zasobów. 1 jednostka zawiera 2 GB pamięci RAM i 15 GB miejsca na dysku w oparciu o dyski SSD. Rdzenie procesora są przydzielane serwerowi w zależności od liczby jednostek składających się na serwer. Domyślnie do każdej maszyny wirtualnej dodawany jest 1 adres IP. Istnieje również możliwość dodatkowego zamówienia adresów IP z głównej puli adresów oraz z zakresu adresów firm trzecich.
Usługa po prostu skaluje się za pomocą jednostek wirtualnych. Sam określasz, ile takich jednostek powinno znajdować się na serwerze, dodawaj je i usuwaj w razie potrzeby. Zamów dowolną ilość serwerów. Połącz serwery w sieci. Brak ograniczeń ruchu. W razie potrzeby rozwiązanie można odpłatnie uzupełnić o dodatkową pamięć masową opartą na dysku twardym oraz dodatkowe rdzenie.
Czym TuchaBit+ różni się od innych usług?
TuchaBit+ to nieco unowocześniona wersja usługi TuchaBit z szeregiem nowych rozwiązań technicznych, które pozwalają zapewnić użytkownikom wydajne i ultraszybkie środowisko.
Rozwiązanie oparte jest o nowoczesne procesory Intel Xeon Gold 6248R o częstotliwości taktowania procesora co najmniej 3,0 GHz. VPS oparty na usłudze TuchaBit+ posiada zwiększoną ilość pamięci RAM (2 GB w 1 jednostce), wydajniejsze technologie wymiany danych pomiędzy węzłami oraz zaktualizowane zasady planowania wykorzystania zasobów obliczeniowych.
Ponadto w ramach usługi oferujemy klientom wybór lokalizacji centrów danych - na Ukrainie lub poza Ukrainą (na Słowacji). Gwarantowany poziom dostępności usługi wynosi 99,9%.
Jeśli moja firma się skaluje, czy mogę zamówić więcej zasobów?
Oczywiście, że tak. Gdy Twoja firma wymaga zwiększenia pojemności serwera wirtualnego lub stworzenia nowych miejsc pracy, skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej. Zapewnimy wszystkie niezbędne zasoby natychmiast po złożeniu wniosku. Ponadto możesz zmniejszyć liczbę zasobów, jeśli niektóre z nich nie są używane.
Czy możliwe jest częściowe wykorzystanie TuchaBit?
Serwery chmurowe TuchaBit pozwalają przenieść do chmury całą infrastrukturę IT firmy, jak i poszczególne aplikacje do pracy, np.: księgowość, system CRM czy ERP, serwer pocztowy, telefonia itp.
Jakie są zalety serwera w chmurze TuchaBit?
Dzięki usłudze chmurowej TuchaBit oszczędzasz na zakupie, modernizacji i utrzymaniu sprzętu IT. A także — otrzymujesz całodobowe wsparcie techniczne i szybką pomoc w rozwiązaniu wszelkich problemów.
Czy można wynająć serwer VPS na krótki okres czasu?
Oczywiście, że tak. Dzięki elastyczności i łatwej skalowalności usługi w ramach zrównoważonych jednostek możliwe jest wdrożenie infrastruktury IT na serwerze wirtualnym w zaledwie kilka godzin, a także przeniesienie poszczególnych aplikacji do chmury. W razie potrzeby serwer VPS można równie łatwo zwinąć.
Czy mogę przenieść swoją stronę do chmury TuchaHosting?
Powierz zadanie migracji strony lub poczty do chmury naszym specjalistom. Usługa wsparcia technicznego Tucha pomoże Ci szybko, sprawnie i bez utraty funkcjonalności Twoich projektów internetowych przenieść stronę internetową lub pocztę e-mail. Na pewno nie masz się czym martwić.
Na czym polega nielimitowany hosting w serwisie TuchaHosting?
W każdym z pakietów TuchaHosting ruch, bazy danych, skrzynki pocztowe, konta FTP nie są naliczane i są świadczone bez ograniczeń. W pakietach z konfiguracją od 25 GB wzwyż dodatkowo przewidziana jest nieograniczona ilość domen. Otrzymujesz również dodatkową kopię zapasową danych, ochronę antywirusową i antyspamową. A co najważniejsze, całodobowe wsparcie techniczne, które w każdej chwili zapewni Ci wykwalifikowaną pomoc.
Jaka jest różnica między hostingiem współdzielonym a hostingiem VPS?
Główna różnica polega na tym, w którym projekcie możesz użyć każdego rodzaju hostingu. Jeśli planujesz umieścić duży projekt internetowy w chmurze ze znacznym obciążeniem i dużą liczbą odwiedzających, hosting VPS jest dla Ciebie lepszy. Posiada szerszą funkcjonalność i umożliwia instalację własnego oprogramowania. Ponadto zasoby serwera nie są rozdzielane między wszystkich użytkowników. W przypadku witryn o małym i średnim obciążeniu (strona informacyjna, wizytówka, sklep internetowy z niewielką liczbą odwiedzających) wybierz hosting w chmurze. Jego zaletą jest niska cena i proste zarządzanie.
Dlaczego potrzebujesz hostingu w chmurze?
Hosting w chmurze jest potrzebny do hostowania stron internetowych i innych projektów internetowych na serwerach wirtualnych. Usługa TuchaHosting to najlepsze rozwiązanie do hostingu stron lub sklepów internetowych o umiarkowanym obciążeniu, a także poczty. Jeśli planujesz rozbudować swój projekt, wybierz wirtualny serwer dedykowany (TuchaFlex+ lub TuchaBit). Jeśli nie wiesz, którą usługę wybrać, zadzwoń lub napisz do nas, a my dobierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
Czy mogę zakupić usługę TuchaBackup jako dodatek do serwera w chmurze?
Oczywiście, że tak. Serwery wirtualne TuchaBit i TuchaFlex+ to niezawodne lokowanie infrastruktury IT Twojej firmy, indywidualnych aplikacji do pracy czy specjalistycznego oprogramowania poza biurem. Usługa TuchaBackup bezpiecznie przechowuje kopie zapasowe ważnych danych (dokumentów, archiwów, baz danych systemów księgowych, systemów CRM, ERP itp.) oraz zapewnia dodatkową ochronę informacji.
Czym obrazy systemowe (migawki) różnią się od kopii zapasowych?
Migawka (migawka systemu) to obraz dysku maszyny wirtualnej, czyli całego systemu wraz z oprogramowaniem i przechowywanymi na nim danymi w określonym momencie. Migawka pomaga przywrócić system do początkowego stanu roboczego po wszelkich krytycznych zmianach (na przykład po ataku wirusa). W cenie usług TuchaBit i TuchaFlex+ są już dwa takie obrazki.
Migawki i kopie zapasowe danych to różne rzeczy. Kopie zapasowe tworzą kopie tylko pojedynczych plików, które można przywrócić po awariach lub atakach. Migawki pomagają przywrócić stan całego systemu, więc najlepszym rozwiązaniem jest użycie tych narzędzi razem
Jak bezpieczne są moje dane w chmurze TuchaBackup?
Współpracujemy tylko z centrami danych o poziomie bezpieczeństwa Tier 3 i wyższym. Wybrane przez nas centrum danych to bezpieczne przechowywanie Twoich danych, gwarantowana dostępność serwera na poziomie 99,9%, odporność na awarie i wydajność systemu nawet w przypadku awarii centrum danych.
Gdzie będą przechowywane moje dane?
Wszystkie kopie zapasowe są przechowywane poza Ukrainą (głównie w Niemczech) na zdalnych serwerach. Wynajęcie serwera o pojemności w Niemczech to niezawodność i ochrona Twoich ważnych informacji przed utratą oraz stabilny dostęp do danych 24×7.
Jaka jest różnica między serwerami dedykowanymi a VDS/VPS?
Serwer dedykowany to osobna maszyna, której wszystkie zasoby wykorzystywane są przez jednego użytkownika: dysk, pamięć RAM i procesor. W takim przypadku najemca może wykorzystać wszystkie zasoby maszyny fizycznej z maksymalną wydajnością.
W jakich przypadkach wymagany jest serwer dedykowany?
Jeżeli masz projekt o dużych wymaganiach zasobowych, na przykład mocno obciążony serwis internetowy i chcesz zapewnić maksymalną wydajność pracy z programami i danymi, serwis TuchaMetal z powodzeniem poradzi sobie z tymi zadaniami
Dlaczego właśnie serwer fizyczny od Tucha?
Z Tucha zyskujesz nie tylko bezpieczne lokowanie danych w niezawodnych centrach danych, dostęp do nich 24/7 z dowolnego miejsca na świecie, ale także najbardziej zorientowane na klienta wsparcie techniczne spośród wszystkich dostawców. Nasi specjaliści są pod telefonem 24×7 i są gotowi pomóc rozwiązać każdy problem natychmiast po skontaktowaniu się z nami.
Dodatkowo koszt wynajmu każdego dedykowanego serwera fizycznego zawiera już koszt hostingu kopii zapasowych w chmurze w oparciu o usługę TuchaBackup (w ilości dysków zamawianego serwera).
Co jeszcze musisz wiedzieć o serwerach dedykowanych?
Wypożyczenie maszyny dedykowanej domyślnie zakłada, że użytkownik samodzielnie administruje serwerem. W razie potrzeby, jeśli nie masz dedykowanego specjalisty lub niezbędnych umiejętności, zaproponujemy usługę administrowania serwerem.
W każdym przypadku, gdy korzystasz z fizycznego serwera firmy Tucha, my jako dostawca zapewniamy stabilne zasilanie i nieprzerwane połączenie z Internetem Twojej maszynie, monitorujemy stan techniczny serwera i jego zasoby. Nasz całodobowy zespół robi wszystko, aby Twoja praca z serwerami dedykowanymi Tucha była wygodna i bezpieczna.